Kontaktujte nás

731389957

Sečtěte a zaokrouhlete (15.9 + 21.6) *

Ringette

Zakladatel společnosti Miroslav Vojtíšek se s ringettem seznámil již v polovině 90. let při návštěvě Kanady. Na hře ho velice upoutalo bruslení, obratnost a pravidla, která hráčky nutí a tím i rozvíjí jejich kombinační myšlení. V České republice byla sice tato hra již dříve vyučována na FTVS UK, ale pouze teoreticky. Challenger Hockey se tedy jako první agentura u nás rozhodla na přelomu tisíciletí uspořádat turnaj a zařadit ho jako jednu z tradičních částí Challenger Hockey Series.

K organizaci turnaje v ringettu pomohla především spolupráce s naším kanadským partnerem Azorcan Global a finským partnerem Pelimatkat Travel. V těchto zemích je tento sport již tradičně velmi rozšířen, a proto není překvapením, že první účastníci byli právě z těchto zemí. Postupně se počet účastnických zemí rozšířil o Švédsko, Francii a také Slovensko, kde se vytvořila silná základna, která se snaží tento sport propagovat. Český tým se turnaje zúčastní od roku 2014 a již letos bude mít dokonce dva týmy. Turnaj se v Praze koná od roku 2002 a z hlediska rozvoje a historie sportu to považujeme za velký úspěch, kam až jsme byli schopni ringette v našich podmínkách dostat. Challenger Hockey i nadále plánuje tento sport v ČR rozvíjet a podporovat.

Turnaje jsou každoročně provázeny společenským večerem, který je jejich nedílnou součástí, především díky tomu, že se stávající hráčky potkávají s hráčkami, které teprve začínají a mohou si tak předávat své zkušenosti v uvolněné atmosféře mimo zimní stadion. To je také jedna z věcí, která rozvoji sportu u nás i v zahraničí velice pomáhá a šíří povědomí o turnaji mezi ostatními.

Již 16. ročník Czech Ringette Challenge Cupu se bude konat tradičně v Letňanské Ice Areně a to v období od 19. do 21. července 2019.  Jedná se o jedinný turnaj svého druhu ve střední Evropě, nepropásněte možnost zahrát si  proti týmům z Kanady, Švédska, Finska, Francie, České republiky nebo Slovenska. Každému týmu je garantováno minimálně 5 zápasů ve skupině.

Nahoru